W Hiszpanii oszaleli na punkcie Lewandowskiego. Porównują go do Messiego

Published

on

Jego statystyki strzeleckie są tak fantastyczne, że może konkurować nawet z pewnym Leo Messim, wielkim dominatorem hiszpańskiej piłki” – tak o Robercie Lewandowskim pisze “Mundo Deportivo”. Katalońska prasa jest zachwycona dyspozycją polskiego napastnika na początku sezonu La Liga.

W fenomenalnej formie od początku sezonu jest Robert Lewandowski. W miniony weekend polski napastnik zdobył hat-tricka – pierwszego od 160 dni – dzięki któremu FC Barcelona pokonała 3:0 Deportivo Alaves. 36-latek ma na swoim koncie już 10 trafień w dziewięciu meczach tego sezonu La Liga. Jest bezapelacyjnym liderem klasyfikacji strzelców.

Hiszpańskie media, zwłaszcza katalońskie, są zachwycone renesansem formy Roberta Lewandowskiego pod wodzą Hansiego Flicka. “Lewandowski w wieku 36 lat odzyskał werwę i energię, które zdawał się utracić w ostatnich miesiącach” – podkreśla “Mundo Deportivo”, które porównuje statystyki Polaka do samego Leo Messiego.

Okazuje się, że w ciągu ostatnich dziesięciu sezonów tylko jeden piłkarz strzelił więcej goli w pierwszych dziewięciu dniach ligi hiszpańskiej. Był to właśnie Leo Messi, który w sezonie 2017/2018 pod wodzą Ernesto Valverde miał ich aż 11. “Różnica w przypadku Lewandowskiego polega na tym, że Leo zdobył wszystkie te bramki w czterech meczach. Lewandowski strzelał gole w sześciu meczach” – zauważa “Mundo Deportivo”.

Porównano nawet liczbę zanotowanych słupków w tych spotkaniach: Messi miał pięć, Lewandowski cztery. “Lewandowski jako jedyny porusza się swobodnie w “królestwie Leo” – podsumowano. Zauważono także, że w historii FC Barcelony tylko pięciu zawodników strzeliło trzy gole przed przerwą w meczu wyjazdowym w rozgrywkach ligowych.
Robert Lewandowski swoje statystyki będzie mógł poprawić za dwa tygodnie, po przerwie reprezentacyjnej. Polski napastnik do gry w klubie wróci 20 października, gdy FC Barcelona zmierzy się z Sevillą.