Connect with us

NFL

Published

on

Wojciech Szczęsny po powrocie z emerytury i podpisaniu kontraktu z FC Barceloną czeka na debiut w nowym klubie. Z Katalonii docierają pozytywne wiadomości. Polski bramkarz został uprawniony do gry w LaLidze i Lidze Mistrzów.

— Cieszymy się, że Szczęsny jest z nami. Myślę, że da tej drużynie wiele dobrego. Niestety zabraknie go z Alaves, bo potrzebuje trochę więcej czasu. Po przerwie na reprezentację na pewno będzie jednak dla nas opcją. Zobaczymy, jak pokaże się na treningach. Ale gdyby miał jakiekolwiek wątpliwości, nie powiedziałby nam “tak” — mówił ostatnio Hansi Flick.

Szukaj w serwisie…
Szukaj
Wideo
Plotki
Wydarzenia
Pieniądze

Fakt Sport Piłka nożna Dobre wiadomości dla Wojciecha Szczęsnego. Hiszpanie ujawniają, kiedy zadebiutuje w Barcelonie
Tomasz Dębek

dziennikarz Fakt.pl

Data utworzenia: 9 października 2024, 16:00.

Udostępnij

Wojciech Szczęsny.
Wojciech Szczęsny. Foto: FC Barcelona / Instagram
Na razie Szczęsny oglądał mecze Barcy tylko z trybun, ale w przerwie reprezentacyjnej ma okazję, by nadrobić zaległości treningowe.

Wojciech Szczęsny zagra w FC Barcelonie?

Hiszpańskie media donoszą, że prezentuje dobrą formę, a niemiecki trener bardzo na niego liczy. Według “Mundo Deportivo” Polak ma wejść do bramki Dumy Katalonii w pierwszym meczu po powrocie piłkarzy ze zgrupowań reprezentacji. 20 października Barcelona podejmie Sevillę FC.

Kiedy debiut Wojciecha Szczęsnego w Barcelonie? Hiszpanie ujawniają
Już trzy dni później Szczęsny będzie miał okazję na występ w Lidze Mistrzów. Również na Estadi Olimpic de Montjuic kataloński klub zagra z Bayernem Monachium, byłym klubem Roberta Lewandowskiego (36 l.). A 26 października na Szczenę i Lewego będą zwrócone oczy całego świata. Barca zmierzy się z Realem Madryt na Santiago Bernabeu.
W fazie ligowej Ligi Mistrzów Barcelona zdobyła trzy punkty w dwóch meczach. Po wygranej 5:0 z Young Boys Berno, Katalończycy przegrali 1:2 z AS Monaco. W kolejnych meczach Champions League zmierzą się jeszcze z Crveną Zvezdą Belgrad, Stade Brestois, Borussią Dortmund, Benficą i Atalantą.