NFL

Iga Świątek – Madison Keys o finał w Madrycie. Kiedy i o której godzinie mecz?

Published

on

Iga Świątek pokonując w trzech setach Brazylijkę Beatriz Haddad Maię awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Kolejną rywalką liderki światowego rankingu będzie Amerykanka Madison Keys. Kiedy i o której godzinie mecz Iga Świątek – Madison Keys

Iga Świątek w pierwszej rundzie miała wolny los, natomiast w drugiej pokonała Chinkę Xiyu Wang 6:1, 6:4. W trzeciej wyeliminowała Rumunkę Soranę Cirsteę 6:1, 6:1, a w czwartej Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo 6:1, 6:0. W walce o półfinał pokonała Beatriz Haddad Maię 4:6, 6:0, 6:2.

Każdy widział, że mogę wygrać pierwszego seta, więc powiedziałabym, że wina za porażkę leżała po mojej stronie. Po prostu trochę się spięłam i wszystkie moje ruchy zaczęły być niepewne. Chciałam się zresetować po tej odsłonie, bo takie rzeczy też się zdarzają – mówiła po meczu Polka na antenie Canal+ Sport.
Czasami człowiek się zresetuje w ciągu kilku punktów, a czasami to trwa kilka gemów. To był taki dzień, że trwało to trochę dłużej. Dla mnie najważniejsze jest to, że wróciłam i miałam w drugim secie więcej pomysłów i wiedziałam, że jak będę grała swój tenis, to będzie dobrze – dodała.