NFL

Popis Jeremy’ego Sochana! Polak liderem San Antonio Spurs

Published

on

Jeremy Sochan zanotował imponujące double-double w meczu przedsezonowym NBA, zdobywając 18 punktów i 11 zbiórek dla San Antonio Spurs. Mimo jego wysiłków drużyna z Teksasu przegrała z Miami Heat 117:120. Spotkanie odbyło się w hali Kaseya Center w Miami, a obejrzało je 19 600 widzów.

Sochan, 21-letni reprezentant Polski, rozegrał swój najlepszy mecz w okresie przygotowawczym. Wyszedł na parkiet w pierwszej piątce i spędził na boisku 28 minut, najwięcej spośród wszystkich zawodników. Trafił dziewięć z 13 rzutów za dwa punkty, nie próbując rzutów za trzy ani rzutów wolnych. Oprócz 11 zbiórek zanotował także asystę, przechwyt, trzy straty i faul.

W drużynie Spurs, po Sochanie, najwięcej punktów zdobyli Keldon Johnson i Malaki Branham, po 15 każdy. Chris Paul, nowy nabytek zespołu, dodał 13 punktów i pięć asyst. Victor Wembanyama, 20-letni Francuz, w swoim drugim meczu uzyskał osiem punktów, siedem zbiórek i trzy asysty.

Miami Heat zapewnili sobie zwycięstwo dzięki skutecznej grze w czwartej kwarcie, którą wygrali 38:33. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Bam Adebayo z 20 punktami, a Jaime Jaques Jr. dodał 15 punktów z ławki.

Spurs mają za sobą trzy wcześniejsze mecze kontrolne, w których przegrali z Oklahoma City Thunder 107:112, ale pokonali Orlando Magic 107:97 i Utah Jazz 126:120. Sochan z każdym meczem poprawiał swoją skuteczność, zdobywając odpowiednio 9, 12 i 15 punktów.

Przyszłość Spurs
San Antonio Spurs, którzy w dwóch poprzednich sezonach byli jedną z najsłabszych drużyn w lidze, przygotowują się do nowego sezonu. Przed nimi jeszcze jeden mecz kontrolny z Houston Rockets. Sezon zasadniczy 2024/25 rozpoczną w nocy z 24 na 25 października, mierząc się z Dallas Mavericks w derbach Teksasu.