Obrażała Igę Świątek, teraz ma ogromne problemy. WTA oficjalnie ogłosiło w jej sprawie Posted on September 30, 2024 by admin Obrażała Igę Świątek, teraz ma ogromne problemy. WTA oficjalnie ogłosiło w jej sprawie

on

Obrażała Igę Świątek, teraz ma ogromne problemy. WTA oficjalnie ogłosiło w jej sprawie
Posted on September 30, 2024 by admin

Danielle Collins zasłynęła po awanturze z Igą Świątek na igrzyskach olimpijskich. Amerykanka oskarżała Polkę, a teraz przeżywa ogromny kryzys i ma kolejne problemy. Oficjalnie ogłosiło to WTA.

Iga Świątek i Danielle Collins nie mają ze sobą najlepszych relacji. Ich konflikt nasilił się podczas igrzysk olimpijskich, kiedy to spotkały się w ćwierćfinale. Wówczas Polka wygrała pierwszego seta, ale Amerykanka doprowadziła do remisu. Po przegranej partii Świątek udała się na przerwę toaletową, która trwała około dziewięciu minut.

Rozwścieczyło to Amerykankę, która chciała jak najszybciej wrócić do spotkania. Po powrocie Polki gra znowu się odwróciła. Nasza 23-latka była bezbłędna i konsekwentnie punktowała rywalkę. Raszynianka prowadziła już 4:0 i gema ugrała Collins. Wtedy zszokowała wszystkich i skreczowała pojedynek z liderką rankingu WTA.
Po rezygnacji rywalka rzuciła do Świątek nieprzyjemne słowa i stwierdziła, że jest nieszczera. Nasza zawodniczka szybko odpowiedziała na te zarzuty w wywiadzie:
Nie wiem, czy tyle trwająca przerwa mogła dać rywalce przyczynek, tu nie będę gdybać. Ale generalnie zazwyczaj na turniejach, jak wychodzimy i mamy czas na przebranie ubrania, to przysługuje nam 5 minut. Ja tutaj zapytałam się pani, która mnie eskortowała, ile mam czasu.

Ona mi tego nie powiedziała. Odparła, że tutaj nie liczą czasu i że po prostu mam wyjść wtedy, gdy uważam. No więc ja wykorzystałam ten czas, aby się przebrać i schłodzić, po czym wróciłam na kort. Szczerze nie wiedziałam, ile czasu minęło, ale nie zrobiłam nic wbrew przepisom, więc nie wiem do końca, o co chodziło z tą całą sytuacją – wyjaśniała Iga Świątek