NFL

Szok na Bernabeu! Dwa szybkie ciosy BVB [WIDEO]

Published

on

Borussia Dortmund znakomicie zaczęła mecz na Santiago Bernabeu. Ekipa Nuriego Sahina objęła dwubramkowe prowadzenie z Realem Madryt.

Borussia idealnie rozpoczęła tegoroczną edycję Ligi Mistrzów. W dwóch pierwszych kolejkach zdemolowała Club Brugge 3:0 i Celtic 7:1.

W efekcie dortmundczycy podeszli do starcia na Bernabeu jako liderzy fazy ligowej Champions League. Piłkarze z Signal Iduna Park szybko pokazali, że chcą utrzymać się na szczycie.

W 30. minucie Donyell Malen otworzył wynik. Holender wykorzystał znakomitą asystę Serhou Guirassy’ego, który przytrzymał piłkę, po czym wyłożył ją do partnera.

Wydawało się, że stracona bramka ożywi zespół Carlo Ancelottiego. Tymczasem po kilku minutach Thibaut Courtois znów musiał wyciągać piłkę z siatki.

Tym razem Malen wcielił się w rolę asystenta. Reprezentant “Oranje” perfekcyjnie wypatrzył Jamie’ego Gittensa, który z bliskiej odległości trafił do siatki.