NFL

Manchester City nie miał litości. Pogrom! I ten gol Erlinga Haalanda [WIDEO]

Published

on

Manchester City zdominowało spotkanie z Spartą Praga, wygrywając 5:0 na Etihad Stadium w meczu Ligi Mistrzów. Zespół Pepa Guardioli zaprezentował imponującą formę, zdobywając cztery bramki w drugiej połowie. Ozdobą spotkania był pierwszy gol Erlinga Haalanda.

W ostatnich pięciu meczach Manchester City odniósł cztery zwycięstwa i jeden remis. Ich ostatnie spotkanie zakończyło się wygraną 2:1 nad Wolverhampton Wanderers. Sparta Praga w tym samym okresie wygrała dwa mecze, jeden zremisowała i dwa przegrała, pokonując ostatnio Slovan Liberec 2:1.

Już w 3. minucie Manuel Akanji asystował przy golu Phila Fodena, otwierając wynik meczu. W drugiej połowie, w 58. minucie, Savinho podał do Haalanda, który fenomenalnym uderzeniem podwyższył na 2:0.

Kolejne bramki padły w 65. i 68. minucie, kiedy to Matheus Nunes asystował przy golach Johna Stonesa i ponownie Haalanda. W 88. minucie Nunes sam wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 5:0.
Po tym zwycięstwie Manchester City awansował na 2. miejsce w tabeli Ligi Mistrzów z siedmioma punktami. Sparta Praga zajmuje 18. pozycję z czterema punktami. W następnym meczu Manchester City zmierzy się z Southampton w Premier League, a Sparta Praga zagra z Viktorią Pilzno w lidze czeskiej.