Iga Świątek wskazała przyczynę porażki. “Nie powinnam była tego robić”

on

Maruf by Maruf July 7, 2024
549
SHARES

Fakt Sport Inne sporty Iga Świątek wskazała przyczynę porażki. “Nie powinnam była tego robić”
Tomasz Pomarkiewicz
Dziennikarz Fakt.pl, dział sport

Data utworzenia: 6 lipca 2024, 22:33.

Udostępnij
Iga Świątek na trzeciej rundzie zakończył udział w tegorocznym Wimbledonie. Liderka światowego rankingu 5:3, 1:6, 2:6 przegrała z Julią Putincewą. – Wiem, co zrobiłam źle i nie popełnię znów tego błędu – powiedziała po spotkaniu 23-letnia Polka.

Iga Świątek odpadła z Wimbledonu. Wskazała przyczynę porażki.
Iga Świątek odpadła z Wimbledonu. Wskazała przyczynę porażki. Foto: Henry Nicholls / AFP
Iga Świątek dobrze zaczęła mecz i wygrała pierwszego seta. Później jednak na korcie dominowała urodzona w Moskwie 29-latka. Od stanu 1:1 w drugim secie całkowicie przejęła kontrolę, wygrywając aż dziewięć gemów z rzędu. W efekcie najpierw wygrała 6:1, a w decydującym secie prowadziła już 4:0

Zryw w końcówce nie miał szans powodzenia. Co prawda obroniła dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej, odbierając drugi serwis Putincewej, popełniła ostatni w turnieju niewymuszony błąd – z bekhendu trafiła w siatkę.

– Nie powinnam była pozwolić jej wrócić do gry w drugim secie. Popełniłam też trochę błędów i ona wykorzystała swoje szanse. Wiem, co muszę zmienić i zmienię to. Sezon na trawie się jednak skończył i nie muszę teraz skupiać się analizie tego meczu – stwierdziła Świątek.

Julija Putincewa zachwycała dotąd wyłącznie w sieci. Chętnie publikuje śmiałe kadry