Iga Świątek znów to zrobiła! Rywalka stawiała zacięty opór. Ale to było za mało

on

By
jeda
July 6, 2024
Iga Świątek zameldowała się w trzeciej rundzie Wimbledonu! W czwartek ograła Petrę Martić 6:4, 6:3. Chorwatka w pierwszym secie skorzystała z przerwy medycznej, po której dograła spotkanie do końca, ale nie była w stanie nawiązać wyrównanej rywalizacji. Liderka rankingu WTA w sobotę zagra z Julią Putincewą.Trudno opisać poziom dramaturgii czwartkowych meczów z udziałem polskich tenisistów. Po thrillerze, jaki rozgrywał się w meczu Huberta Hurkacza z Arthurem Filsem, w którym Polak ostatecznie skreczował w końcówce czwartego seta przyszedł czas na mecz Igi Świątek z Petrą Martić.Podczas gdy Hurkacz przechodził specjalistyczne badania w jednej z londyńskich klinik, na korcie centralnym Wimbledonu do gry przystąpiła Iga Świątek. Polka w walce o trzecią rundę mierzyła się z Petrą Martić.