NFL

Koszmar Barcelony w Lidze Mistrzów trwał latami. Skończył się w minutę

Published

on

Barcelona czekała na to cztery lata! Brazylijczyk Raphinha zaskoczył obrońców Bayernu i otworzył wynik hitowego meczu Ligi Mistrzów już w pierwszej minucie, przełamując niekorzystną passę w meczach z Bawarczykami. Dla Barcelony środowy mecz to ogromna szansa na poprawę kompromitującego bilansu w starciach z Bawarczykami.

FC Barcelona w minionej kolejce pewnie pokonała Young Boys aż 5:0 i do starcia z Bayernem przystępowała po dwóch wygranych w lidze hiszpańskiej, w której jest liderem. Starcie z Bayernem od początku wydawało się jednak arcywymagające, bowiem Katalończycy z ostatnich 15 meczów z Bawarczykami wygrali tylko dwa razy! Nadzieje w serca kibiców Barcy wlał już w pierwszej minucie Raphinha.

Brazylijczyk urwał się obrońcom Bayernu i po otrzymaniu dobrego podania Fermina Lopeza wykorzystał sytuację sam na sam z Manuelem Neuerem. Barca czekała na gola w starciu z Bawarczykami aż cztery lata od pamiętnego półfinału Ligi Mistrzów 2020 (2:8).