NFL

Radomka Radom z awansem w tabeli Tauron Ligi. Pewne zwycięstwo

Published

on

W Radomiu odbył się zacięty mecz siatkarskiej Ekstraklasy, w którym Moya Radomka Radom pokonała Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:1. Spotkanie rozegrano w czterech setach, a gospodynie wykazały się determinacją i skutecznością. Zwycięstwo Radomki umocniło jej pozycję w tabeli.

Moya Radomka Radom rozpoczęła mecz z dużą energią, wygrywając dwa pierwsze sety z wynikiem 25:23. Drużyna z Bydgoszczy nie poddała się jednak bez walki i zdołała wygrać trzeci set 20:25. Ostatecznie Radomka przypieczętowała zwycięstwo w czwartym secie, wygrywając 25:17.
W składzie Radomki wyróżniały się takie zawodniczki jak Monika Gałkowska, Marija Jordanowa i Kristiine Miilen. Z kolei w drużynie Pałacu Bydgoszcz na boisku pojawiły się m.in. Svitlana Dorsman i Marta Łyczakowska. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom gry, co przyciągnęło uwagę licznie zgromadzonej publiczności.

Mecz obfitował w emocjonujące wymiany i zaciętą walkę o każdy punkt. Radomka, dzięki skutecznej grze w ataku i solidnej obronie, zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Szczególnie wyróżniała się libero Izabela Śliwa, która skutecznie wspierała drużynę w defensywie.