NFL

Zwycięska seria Winnipeg Jets trwa. Wciąż niepokonani w NHL

Published

on

Hokeiści Winnipeg Jets kontynuują swoją zwycięską passę w obecnym sezonie NHL. W piątek, na własnym lodowisku, pokonali San Jose Sharks 8:3. Dzięki temu zwycięstwu Jets pozostają jedną z trzech drużyn, które nie doznały jeszcze porażki.

Kluczowymi postaciami w meczu byli Cole Perfetti, Neal Pionk i Władisław Namestnikow, którzy zdobyli po cztery punkty. Perfetti strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty, natomiast Pionk i Namestnikow zdobyli po jednym golu i trzech asystach. Dwie bramki dołożył także Nikolaj Ehlers.
Gospodarze szybko objęli prowadzenie, strzelając pierwszego gola już w drugiej minucie. Po pierwszej tercji prowadzili 4:1, a w całym meczu oddali 36 celnych strzałów, podczas gdy Sharks zaledwie 22. To czwarte zwycięstwo Jets w czwartym meczu, co daje im prowadzenie w tabeli Central Division.

Calgary Flames również mogą pochwalić się czterema zwycięstwami, prowadząc w Pacific Division. Z kolei Tampa Bay Lightning wygrała trzy z trzech rozegranych spotkań. San Jose Sharks i Nashville Predators nadal czekają na swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Colorado Avalanche, uważani za jednego z faworytów rozgrywek, przełamali swoją złą passę czterech porażek. W piątek wygrali po dogrywce z Anaheim Ducks 4:3, a decydującego gola zdobył Nathan MacKinnon na 41 sekund przed końcem dodatkowego czasu gry.